Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanları ve Birleşmiş Milletler Örgütü Personelleri ile Kapıkule’de COVİD-19 Salgınla Mücadele Toplantısı Yapıldı

09 Mart 2021


      Avrupa Birliği İPA 2013 programlaması çerçevesinde hazırlanan Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan Arasında Sınır Yönetimi Alanında Bölgesel İşbirliği Aşama 2 Projesinin faaliyetinde olan, Bulaşıcı Hastalıkları Önleyici Tedbirler Hakkında Değerlendirme Çalışması kapsamında, COVID-19 gibi salgınlar ile mücadele alanında yasal ve kurumsal çerçevenin değerlendirilmesi amacıyla,  Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanları ve Birleşmiş Milletler Örgütü personeli tarafından oluşturulan heyet ile 24.02.2021 tarihinde Kapıkule VIP Salonunda toplantı yapıldı.

     Toplantı,  Kapıkule Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Ali UYSAL Başkanlığında, Bölge Müdürümüz Nihat KINIK, Bölge Müdürü Yardımcısı, Bağlantı İdareleri Gümrük Müdürlerimiz ile Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan-Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haydar SUR,  Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Osman HAYRAN, Edirne İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mustafa İshak YILDIRIM, Edirne Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Selma HEVES, Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu Göç ve Sınır Birimi Program Yöneticisi Osman KESKİN ve Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu Proje Görevlisi Alperen YILDIRIM'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

    Toplantıda tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit etmeye devam eden COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantı idarelerimiz sınır kapılarında alınan tedbirler hakkında görüş alışverişinde bulunularak sunumlar yapıldı.