Türk-Bulgar Gümrük İdareleri Üst Düzey Toplantısı Kapıkule'de Yapıldı

13 Aralık 2019

Türk-Bulgar Gümrük İdareleri Üst Düzey Toplantısı Kapıkule'de Yapıldı
 
Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Rıza Tuna TURAGAY ve beraberindeki heyet ile Bulgaristan Gümrük Müsteşar Yardımcısı Georgi ALEKSANDROV ve heyeti,  Kapıkule ve Kapitan Andreevo’da sınır geçişlerine ilişkin değerlendirme yapmak üzere 10.12.2019 tarihinde Kapıkule VIP Salonunda toplantı gerçekleştirdi.
  
Toplantıda Türk - Bulgar Gümrükleri arasındaki Tır geçiş işlemlerinin daha hızlı ve verimli gerçekleştirilmesi amacıyla yapılacak uygulamalar ile ortak çalışmalar ve işbirliği noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

 
Ardından Türk ve Bulgar yetkilileri tarafından yapılan iş ve işlemler hakkında sunum yapıldı.
 
Toplantıya Türk heyetinde, Kapıkule Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Bolat, Gümrükler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yakup SEFER, Bakanlık Makamı Ticaret Müfettişi (Bakan Yardımcısı Danışmanı) Ali Said DOLU, Uluslararası Anlaşmalar AB Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Bülent Orhan TÜREL, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Vekili Önder Şafak TONGAL, Bölge Müdürümüz Yaşar Yaman OCAK,  Bölge Müdür Yardımcıları ve Bağlantı İdarelerimiz Gümrük Müdürlerimiz ile GTİ Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ömür GEBEŞ,   UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu,

Bulgar heyetinde ise Bulgaristan Gümrük Kaçak İstihbarat Genel Müdürü Georgi GEORGIEV, Burgaz Gümrük Bölge Müdürü Boyka GAŞEVA,  Sınır Polisi Emniyet Müdürü Emil GOCHEV,  Zirai Karantina ve Veterinerlik Genel Müdür Yardımcısı Ms. Yordanka ICHEVA katıldı.