Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Gonca Işık Yılmaz Batur Bölgemize Bağlı Kapıkule ve İpsala'ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Gonca Işık Yılmaz Batur Bölgemize Bağlı Kapıkule ve İpsala'ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

     Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Gonca Işık YILMAZ BATUR ve beraberindeki heyet 12.10.2018 tarihinde Kapıkule ve İpsala Gümrük Kapılarımıza çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

    Kapıkule Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Şenol Levent ELMACIOĞLU ve Bölge Müdürümüz Yaşar Yaman OCAK tarafından karşılanan 
Bakan Yardımcımıza eşlik eden heyette, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah SOYLU, Gümrükler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yakup SEFER, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Lütfü KOP ve AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adem YAZICI yer aldı.

     Karşılamanın ardından Bölge Müdürümüz tarafından, yapılan iş ve işlemler ve Gümrük Kapılarımızda devam eden modernizasyon çalışmaları hakkında Bakan Yardımcımız Sayın Gonca Işık YILMAZ BATUR’a ve heyete Kapıkule VIP Toplantı Salonunda sunum yapıldı.

     Sunumun ardından Kapıkule TIR ve Yolcu Gümrük sahası ile Tasfiye İşletme Müdürlüğü ambarlarını gezerek detaylı bilgi alan Bakan Yardımcımız daha sonra Kapıkule TIR  Parkına geçerek buradaki işlemleri yerinde inceledi.

     Kapıkule’de incelemeleri tamamlayan Sayın Bakan Yardımcımız İpsala Gümrük Kapımıza geçerek yapılan işlemleri yerinde inceledikten sonra Bölgemizden ayrıldı.